Г. Драглище взе съседското дерби в Бачево и заслужи предсрочно зоналната титла

Футболният отбор на „Ураган 1970“ /Горно Драглище/ победи като гост „Авангард“ /Бачево/ с 3:2 и заслужи предсрочно титлата в зона „Бистрица“ на пиринската бундеслига. С поражението домакините, които преди няколко години играха и в Югозападна „В“ група, най-вероятно ще загубят битката за второто място с „Белица 2015“, чийто тим има точка аванс и мач повече в оставащите два кръга. Избраниците на наставника Иван Цирков защитиха лидерската си позиция и показаха завидна за ІV дивизия тактическа грамотност.

Всичките голове на ураганите паднаха след заучено разиграване на статични положения. Атанас Видин изведе гостите напред в резултата в 22-та мин., а Николай Попадиин до голяма степен предреши нещата с точния си удар 7 минути по-късно за 2:0. Момчетата на старшията Георги Механджиев-Боб Пейсли осъществиха натиск в началото на втората част и Радослав Пандохов намали в 55-та мин. Бившият нападател на „Пирин“ /Рз/ Тодор Пандев се разписа за 3:1 в 63-та мин., крайното 2:3 оформи в 70-та мин. Радослав Калоянов. Главният съдия Костадин Тановчев и помощниците му от благоевградската колегия Георги Стоянов и Лъчезар Милчев нямаха проблеми с двубоя, дежурен делегат на който бе орлето Венцислав Динев.