Младите спортисти от „Джудо Неврокоп“ се върнаха с медали от Международен турнир „Ilinden open” в София

Състезателите от клуб по джудо „Неврокоп“ в Гоце Делчев се завърнаха с медали след отлично представяне на Международен турнир по джудо „Ilinden open”. Откритият международен турнир по джудо „Илинден”за деца до 12 години се проведе в събота, 15 октомври, в зала „Локомотив” в столицата.

С първо място и златен медал се поздравиха джудо надеждите на спортен клуб „Джудо Неврокоп“ гр. Гоце Делчев Васил Георгиев и Илия Белчев в своята възрастова група(12г.). Васил Георгиев спечели първото място в категория 60кг, а Илия Белчев заслужи първото място при момчетата категория 66кг.

Никола Посеков от гоцеделчевския клуб „Джудо Неврокоп“ завоюва призовото трето място и сребърен медал при 10-годишните момчета, кат. 38кг.

Отлично се представиха на силния международен турнир и младите джудисти на СК „Джудо Неврокоп“ Александър Брожденоев (момчета 8г., 38 кг.), Ефе Кади (момчета 10г., 30кг.) и Божидар Софков (Момчета 12г., 34кг.), които станаха пети в своите възрастови групи.

Благодарение на отличното представяне на момчетата на треньора Иван Разманов, спортен клуб „Джудо Неврокоп“ се класира на 13 място в отборното класиране от общо 28 отбора в турнира. В тазгодишното издание на надпреварата взеха учстие над 380 състезатели от 28 клуба от Босна и Херцеговина, България, Република Северна Македония, Румъния и Сърбия.

От спортен клуб по джудо „Неврокоп“ в Гоце Дечев изказват благодарност за подкрепата на родителите, приятелите и Община Гоце Делчев.