Витоша“(Бистрица) победи като гост Банско с 1:3 и го закотви на дъното в класирането на Втора лига

Успехът за гостите дойде съвсем логично с оглед на показаното на терена. Напразни се оказаха очакванията на феновете в курортния град за успех на техните любимци, които не успяха да аргументират претенциите си. Тимът на гостите само за 2 минути в 5-ата и 7-ата можеха да отбележат чрез Михаил Петров и Садула, но двамата бяха неутрализирани от вратаря на „козлите“ Абди Абдиков. Петър Лазаров пък отвърна с шут от границата на наказателното поле в 12-ата минута, но над вратата. Съименникът му в противниковия отбор Ивайло Лазаров можеше на свой ред да отбележи в 24-ата минута, но стражът на отбора от курортния град отново бе на мястото си и спаси. В 25-ата минута на свой ред стражът на гостите трябваше да спасява удар отблизо на Георги Фикийн. В ответната атака Кочилов с шут от дъгата на наказателното поле откри резултата в полза на бистричани. До края на полувремето Христозов и Китан Василев пропуснаха от добри позиции за гостите, а Петър Лазаров се отчете със слаб удар по посока на вратата на Християн Василев за домакините.

Банско стартира вихрено второто полувреме и влезлият на почивката Виктор Шишков дебютира повторно с гол, изравнявайки резултата, след пас на Кристиян Михайлов. Пак Шишков можеше да се разпише след 6 минути, но ударът отблизо му отблизо ме уловен от стража на столичани. В 59-ата минута Лазаров излезе сам срещу него, но Василев изби удара му. Китан Василев избухна в самия край на мача, донасяйки победата на своите. Първо в 81-вата минута той успя да преодолее опеката на Лечов и отбеляза. Крайното 1:3 Китан Василев оформи в 89-ата минута, когато след шут на Амзин Абдиков парирана удара му, но младият нападател на „Витоша“ довкара избитата топката. Загубата можеше да бъде по-почетна за домакините, ако Йордан Лечов , останал сам срещу вратаря, бе материализирал отдалата му се възможност.