Жените националки по футбол с половината отбор на „Спортика“ в състава си, загубиха от Кипър

Женският национален отбор по футбол на България загуби първата си контрола срещу Кипър в град Трявна. Момичетата от България водени от Троян Радулов загубиха с 0:2.

Първото полувреме започна много силно за българките, като те имаха много възможности за отбелязване на гол. В 38-та минута след грешка в защитата на нашите момичета, гостенките се възползваха и отбелязаха за 0:1, като така и приключи първото полувреме.

Втората част започна равностойно за двата отбора, като голови положения имаше и пред двете врати. Така в 61-та минута кипърки отбелязаха вторият си гол в двубоя, от добре изпълнен фаул.

Срещата приключи в полза на гостенките, като нашите момичета може да съжаляват за изпуснатите положения.

Националният селекционер разчиташе в този двубой на 6 момичета от ФК „Спортика“ Благоевград: Станимира Мътарова, Вени Дона Сърбинска, Веселина Махлелиева, Вероника Гоцева, Даяна Иванова и Стефка Петкова. Повикани бяха също две бивши състезателки от благоевградският отбор: Евдокия Попадинова, която рита в Англия и Криси Петрунова, играеща в Черна гора.