Избраха Ивелин Попов в идеалния отбор за 2013 г. в Русия

ивелин попов

Капитанът на националния отбор на България Ивелин Попов получи голямо признание в Русия – бе избран в идеалните 11 след края на мачовете за календарната 2013 г. във Висшата лига. Треньор на идеалния отбор на sports.ru е Кучук – “Локо” (М). Вратар е Лодигин (“Зенит).

Защитници са Смолников, Ломбартс (“Зенит”), Чорлука и Виталий Денисов – “Локо” (М). Най-добрите халфове са Ласана Диара – “Локо” (М), Глушаков – “Спартак” (М), Ивелин Попов – “Кубан”, Дани (“Зенит”). Нападателите в тима са Мовсисян – “Спартак” и Дзюба (“Ростов”).

“Ивелин е инициатор на повечето атаки на “Кубан”. Автор на историческия първи гол за тима в Европа. Един от играчите, отправили най-много удари към противниковите врати. И най-важното – той е най-добрият асистент в Русия”, пише в коментара за Попов.

В последния си мач за годината (0:0 с “Анжи”) в Русия Ивелин получил травма в адукторите още в 15-ата мин. Независимо че почти сигурно ще премине или в някой от спорещите за титлата в Русия, или в Англия, Попов показал, че не е безразличен към “Кубан”, съобщи „24часа“.

На полувремето пожелал да му сложат инжекция и да продължи да играе. Прегледите в болница вчера показаха, че има възпаление на адукторите и се нуждае от процедури за 2-3 дни. Ивелин е под въпрос за мача с “Валенсия” в Лига Европа в четвъртък, но ще пътува за Испания.