10 гола вкара на Чепинец ОФК Пирин

Пирин

Футболистите на Пирин Благоевград изнесоха красив мач, и постигнаха рекордно резултатна победа с 10:0 във вчерашния си домакински двубой срещу Чепинец Велинград. Орлетата летяха прекалено високо за гостите и заслужено отбелязаха десет безответни гола, като само добрите намеси на вратаря на Чепинец Томов, а и гредите зад него, не доведоха до още по-унизителна загуба за велинградчани.

Головата серия започна Башлиев още в шестата минута. Две минути по-късно Златинов отбеляза първото си попадение в срещата, ознаменувайки и рождения си ден днес. В 20-та минута деветката на Пирин удвои попаденията си, след като бе най-съобразителен в наказателното поле. Пет минути по-късно защитникът на пиринци Георгиев засече центриране от статично положение и зелените поведоха с четири попадения. В 39-та минута Коцев затвори първото полувреме при резултат 5:0, след като елегантно елиминира стража на гостите.

През втората част, положението на терена никак не се промени. Пиринци редяха атака след атака и заслужено отбелязаха още токова попадения. В 63-та минута Благов направи самостоятелен пробив и ефектно покачи резултата на шест безответни гола. Десет минути по-късно, след асистенция на Туджаров попадение отбеляза и Хаджииванов, който влезе през втората част. В 75-та минута Златинов вкара и последното попадение от хеттрика си в типичен техничен стил. Десет минути по-късно Хаджииванов вкара второ попадение за себе си и девето за Пирин, а последният пирон заби Коцев със странична ножица минута преди края. Освен головете, орлетата удариха гредите след удари на Илиев, Златинов и Стоев, а изпуснаха и още няколко сериозни положения.

В следващия кръг пиринци гостуват на Ботев в Ихтиман.