МАЛКИТЕ БИАТЛОНИСТИ НА БАНСКО С ПРИЗОВИ МЕСТА ОТ ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО В ТРОЯН

През изминалия уикенд в Троян се проведе Държавното първенство по летен биатлон за най-малките възрастови групи.
Клуб по биатлон „Банско 2019“ взе участие в състезанието със своите състезатели, за които това беше и последният атестат за подготовката им в летния сезон.
В стартовите дисциплини „Спринт“ и „Индивидуално“ младите надежди на Банско завоюваха три златни и два сребърни медала, както и класиране в топ 10 във всяка възрастова група.
Медалисти при момичетата са: Лъчезара Попдимитрова, която зае първото място и в двете дисциплини. Веднага до нея на стълбичката се нареди Валентина Дурчова , която спечели второ място както в спринта, така и в индивидуалния старт.

В топ 10 при момичета се класираха:
Сияна Парапунова – четвърто място в „Спринта“ и шесто място в индивидуалния старт;
Габриела Попдимитрова – пето място в „Спринта“ и седмо място в индивидуалния старт;
Никол Габерова – шесто място в „Спринта“;
Симона Денинска – четвърто място в индивидуалния старт;
Иванина Габерова – седмо място в „Спринта“ ;
Божидара Дурчова – 10 място в индивидуалния старт.
Иван Котирков се окичи със златен медал след като победи в индивидуалния старт при момчетата, а Георги Котирков се класира на второ място в групата при момчета младша възраст.

Класиране в топ 10 при момчетата записаха:
Иван Котирков – пето място в дисциплината „Спринт“;
Димитър Керанджиев – четвърто място в „Спринта“ и 5 място в индивидуалния старт;
Емил Юлев – единадесето място в дисциплината „Спринт“;
Георги Котирков – шесто място при момчетата младша възраст в индивидуалния старт.
Висока е оценката за изминалия летен състезателен сезон за състезателите на клуба по биатлон „Банско 2019“, които спечелиха общо 21 медала.
Очакваме в предстоящия зимен сезон младите надежди на биатлона да имат ползотворна подготовка и още по- добри резултати.