Връчиха баскетболните купи на град Гоце Делчев

За поредна път се проведе традиционния стрийтбол турнир в гр.Гоце Делчев, който и тази година бе в памет на треньора Славчо Мълчанков. В оспорваните срещи на най-значимото баскетболно събитие в града се включиха почти 200 малки и големи любители на този интелигентен и динамичен спорт.

А наградите на победителите връчиха кмета Владимир Москов, председателя на комисията по Спорт и младежки политики Димитър Бояджиев, директора на ПГ по МСС Ангел Живков, както и треньора и главен организатор на турнира Зорница Мълчанкова.

Ето и списък на призьорите по възрасти. Елис Тахирова, Дани Паскова, Цвети Александрова взеха медалите при момичетата до 10 години.

При най-малките момчета злато извоюваха Никола Калчев, Мартин Кирилов и Филип Праматаров от БК „Славия“ – София.

Йоан Хазуров, Божидар Вълков, Александър Месов вдигнаха баскетболната купа при 11 годишните лъвчета. А Георги Баймаков, Калоян Кънчев и Даниел Танчев спечелиха при 12 годишните.

Георги Терзиев, Кристо Дречев, Боян Павлов, пък, се поздравиха с победата при 14 годишните момчета. Докато Катерина Мачева, Селин Шенгова и Афродити Нестора вдигнаха купата при 14 годишните момичета.

А след оспорвани срещи в коронната възрастова група Александър Чолаков, Илия Костов, Мартин Христов се поздравиха със златото при мъжете.

Призът за най-добър играч на турнира тази година отиде при Мария Светославова от БК“Славия“. А конкурса по стрелба от тройката спечели Иван Романски от гр.Гоце Делчев.