Джулия Терзийска с втора поредна титла от UTR тенис турнир, който се проведе в ЮЗУ „Неофит Рилски“

Джулия Терзийска спечели турнира за жени от веригата UTR Pro Tennis, който се проведе в спортната зала на Югозападния университет „Неофит Рилски“. На финала българката победи Мия Чудежова (Словакия) с 6:1, 6:1. Седмица по-рано Терзийска спечели титлата на друг турнир от веригата, чийто домакин отново бе ЮЗУ „Неофит Рилски“.

В UTR турнира, организиран от Българската федерация по тенис, участваха 20 състезателки от България, Румъния, Словакия, САЩ, Украйна, Русия, Италия. Нашата страна бе представена от Джулия Терзийска, Елица Костова, Лидия Енчева, Зиновия Ванева, Борислава Ботушарова, Йоана Радулова, Мирела Шкумбова. Тенисистките отново бяха разпределени в четири групи от по пет състезателки. Международният тенис турнир беше с награден фонд 20 000 долара.

Модерната закрита спортна зала на университета дава възможност за провеждането на тренировки, турнири и първенства по тенис. От 20 до 26 февруари 2023 г. Югозападният университет „Неофит Рилски“ ще бъде домакин на поредното тенис събитие в Благоевград – Държавно първенство за мъже и жени на закрито.