Пирин с втора победа в Турция

Втора поредна победа записа отборът на Пирин Благоевград в предпоследния си ден от престоя в Турция. „Орлетата“ надиграха с 2:1 полския Подбедскидже Биелско Бяла.

Всичко по- интересно се случи след почивката. Преди това Сандев в сблъсък с вратаря Костов се контузи и бе заменен от Костадинов. Пропуски направиха Суда и Дани Младенов.

След почивката паднаха и трите попадения. В 50-та минута за нарушение срещу Старокин бе отсъдена дузпа за Пирин. Дани Младенов вкара за 1:0. Последва натиск на поляците и на два пъти Костов спаси удари на полски нападатели. В 58-та минута Малец вкара за 1:1 след разбъркване. Четири минути по-късно Младенов бе фаулиран в пеналта и международния рефер от Молдова даде втора дузпа за „орлетата“. От бялата точка Ст.Николов вкара за 2:1. В 75-та минута Суда след двойно подаване стреля от 10 метра но вратарят майсторски спаси.

Играчите подариха победата на празнуващия роден ден вчера помощник треньор Стефан Гошев. Днес „орлетата“ тренират за последно в Алания, след което се прибират в България.

Пирин: Кр.Костов, Башлиев,Попев,Сандев, Ст.Николов, Суда, Старокин,Кощрна, Д.Младенов, Тасев , Ст.Костов/ Костадинов, Благов, Грозданов/