Кървава Нова година в Гоце Делчев!

Спешното отделение на УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ отчете изключително динамично дежурство по време на новогодишните празници. Само в последния ден на 2025 година медицинска помощ са потърсили 524 души, като 15 от тях са транспортирани с линейки, а 91 са приети за болнично лечение.

Най-голям поток от пациенти е регистриран в травматологичния кабинет. Статистиката за първите часове на 2026 година показва, че до 9:00 часа сутринта са прегледани още 86 души, сред които 24 деца. Трима души са пострадали сериозно при неправилно боравене с пиротехнически средства, като сред тях е и 15-годишно дете от Гоце Делчев с тежки травми на лицето и окото.

В Отделението по неврохирургия също е преминала натоварена нощ с няколко критични случая. Лекарите са оперирали 11-годишно дете от Плевен, получило исхемичен инсулт, и са поели грижата за 14-годишен пациент в тежко състояние след падане от седмия етаж.

Спешна терапия е оказана и на жени от Перник и Сандански със сложни мозъчни състояния. Тези случаи допълват мащабната статистика за изминалата 2025 година, през която болницата е обслужила общо 265 000 пациенти, като близо 17 000 от тях са били здравно неосигурени.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search