Благоевградчанинът Наско Миков-един от четиримата състезатели, които ще представят България на Световното по гимнастика в Манила

Четирима състезатели ще представят България на Световното първенство по спортна гимнастика, което ще се проведе от 20 до 24 ноември в Манила (Филипините).

При младежите ще разчитаме на Йоан Иванов и Никълъс Наков от клуб „Левски-Спарта“, както и на състезателя на „Пирин Благоевград 2011“ Наско Миков.

При девойките ще имаме само една представителка – Кристина Кръстева. Преди броени дни гимнастичката на хасковския клуб „Юнак“ спечели титлата в многобоя на Балканското първенство в Задар (Хърватия).

Треньорите в българската делегация ще бъдат Александър Марков (личен треньор на Наско Миков), Делян Димитров (личен треньор на Никълъс Наков) и Димитринка Алексиева (личен треньор на Кристин Кръстева).

България ще има представители и при съдиите, и това ще бъдат Сергей Стоянов (младежи) и Катерина Маркова (девойки).

Делегацията ни пътува за Манила на 15 ноември, а подиум тренировките са три дни по-късно. Квалификациите при младежите са на 20 ноември, а при девойките – на 21 ноември.

За участие в Световното първенство са подали заявка над 300 от най-добрите млади състезатели от 73 държави.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search