Ученици от Добринище с престижни отличия в конкурса „Наша гордост“ на община Банско
Учениците от Основно училище „Св. Климент Охридски“ в град Добринище бяха сред най-ярко отличените участници в тазгодишното издание на конкурса „Наша гордост“, организиран от Община Банско и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. Повод за инициативата бе отбелязването на 26 юни – Международния ден за борба със злоупотребата с наркотици.
Със своите изяви в различни области – от образование и изкуство до спорт и добри дела, учениците от Добринище доказаха, че са избрали правилния път – пътя на личностното развитие и позитивните избори. Те получиха плакети и грамоти за примерното си поведение, мотивация и ангажираност.
Наградени от начален етап:
-Елина Ангелова Юрукова – 1 клас
-Кристиян Илиев Галчев – 2 клас
-Андрей Атанасов Хаджийски – 3 клас
-Борис Благоев Пчелин – 3 клас
-Марио Георгиев Галчев – 4 клас
От прогимназиален етап:
-Елена Димитрова Топузова – 7 клас
-Ивана Иванова Бонкина – 5 клас
-Радослава Благоева Кишева – 6 клас
-Валери Василев Дилановски – 7 клас
-Атанас Александров Симидчиев – 7 клас
Отличията бяха връчени лично от заместник-кмета на Община Банско и председател на комисията Магдалена Юсева, която поздрави децата за техните успехи и ги насърчи да продължават да бъдат вдъхновение за своите връстници.
Участие в инициативата взеха всички училища от общината, а комисията още веднъж затвърди ангажимента си към превенцията на рисковото поведение сред младите хора, като работи съвместно с Общинския съвет по наркотични вещества – Благоевград през цялата учебна година.
Be the first to leave a review.