Банскалии се провалиха на футболната среща в събота в турнира за Купата на България като домакини на собственият си стадион „Св. Петър“, като загубиха с 0:1 от отборът на Созопол. Мачът бе кръг за класиране в осмина финалите от популярният за България турнир. Единственият гол на мача бе реализиран в 20-ата минута при който се разписа юношата на ЦСКА Кристиан Пешов. Мачът протече почти без никакви особени положения от домакините и въпреки, че гостите почти през цялото време доминираха в играта не можаха да реализират нито едно положение след дузпата. Единственото интересно нещо което се случи на терена преди главния съдия да свири края на мача в 40-та минута бе осъдена дузпа в полза на Созопол. Банскалии имаха късмет тъй като Диян Христов от гостите пропусна да реализира наказателният удар и така Банско падна „само“ с един гол на собствен терен. Така, тимът на Созопол се класира за осмина финалите и продължава борбата в класацията за Купата на България.