Голфът отново превзе Югозапада

Във времето, когато Първа лига едва започна, а „Б“ и „В“ групите тепърва ще го правят голфът привлече вниманието на спортните хора

По традиция в този период се проведе един от големите голф турнири, организирани в Пирин Голф и Кънтри Клуб – BDO Golf Challenge.

През тази година техният брой бе рекорден – цели 72 участници от България, Русия, Румъния, Ирландия, Македония, Англия, Канада проявиха интерес, като доказаха уменията си на корс Б, комбинация от 18 дупки от голф игрищата „Ян Уузнам“ и „Пирин Пайн Корс“. Те бяха разделени в две хендикап дивизии, като спонсорът беше приготвил и четири специални награди – „Най-добра дама“, „Най-добър младеж’“, „Най-близо до дупката“ и „Най-дълъг удар“.

В крайното класиране в дивизия „А“ при мъжете на първо място се класира канадецът Дерек Фрост, с нетен резултат от 39 точки. Той грабна голямата награда – комплект от осем стика за голф TaylorMade MB. На второ място, с 35 нетни стейбълфорд точки, се класира Анди Пийч, дългогодишен член на голф клуба, който спечели голф стик TaylorMade М1 Rescue и третото място отново с 35 нетни стейбълфорд точки, но с по-висок хендикап се класира, Стивън Плац, който спечели голф чанта TaylorMade.

В дивизия „B“ на първо място с 43 нетни стейбълфорд точки се нареди Калоян Касабов, който също получи комплект от 8 голф стика. Втори в класирането, който също спечели голф стик, бе Димитрий Крайнев, който изигра първият си голф турнир и успя да се класира в тройката, с 39 нетни стейбълфорд точки. Трето място спечели Илиян Илиев с нетен резултат от 36 точки, който спечели голф чанта.

Специалната награда „Най-дълъг удар“ бе спечелена от миналогодишният победител, Янаки Янакиев с 268 метра. „Най-близо до дупката“ спечели 14-годишната Кристина Бушева, с 139 см, като стремежът на младата дама е един ден да достигне високи върхове. Наградата за „Най-добър младеж“ отиде при 13-годишния ирландец – Арън Флеминг, със страхотния резултата от 41 нетни стейбълфорд точки – един от най-високите резултати в целия турнир. Четвъртата определена специална награда, бе за „Най-добре представила се дама“, която бе спечелена от Десислава Илиева, член а голф клуба, с резултат от 32 нетни стейбълфорд точки.                 Всичките победители получиха специално изработени трофеи и ваучери за покупки на стоки и аксесоари от „Про шоп“ на „Пирин Голф & Кънтри Клуб“.