Банско с първа победа в подготовката

„Козлите“ надделяха с 1:0 в приятелски мач „Витоша“(Бистрица) и показа потенциал

Двубоят се игра на на стадион „Свети Петър“, а единственото попадение в срещата реализира Любомир Витанов в 10-та мин. Успехът бе напълно заслужен за водения от Петко Медвецки отбор, който започна по-добре мача и през цялото време бе на ниво.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача, а новопривлеченият Пол Отофи беше близо до втори гол след четвърт час игра, но стреля в странична греда.
В 60-та минута Витанов също удари греда с удар от дистанция.

Банско все пак постигна първа победа в четвъртата си проверка от лятната подготовка.
Следващият пети контролен мач на тима от пиринския курорт ще бъде в събота от 10.30 часа на стадион „Свети Петър“ срещу отбора на Фут Бико, изграден от футболисти от САЩ, Колумбия и Мексико, воден от българският футболен специалист Кирил Емилов.