„Марек“ на финал срещу „Славия“ на държавното в Дупница

„Марек“ ще спори със „Славия“ за титлата в държавните финали по волейбол за юноши старша възраст (до 20 г.) в зала „Спортна“  Дупница. Двубоят е днес  от 16:00 часа в зала „Спортна“ в града. До този развой се стигна след като двата тима отстраниха своите съперници на полуфиналите вчера, като и двата надделяха след петгеймови драми.

В първия полуфинал „Славия“ надигра ЦСКА с 3:2 (18:25, 25:16, 25:23, 21:25, 15:13). Така „белите“ детронираха „червените“, които бяха действащия шампион, като при юношите ще има нов носител на титлата.

Във втория полуфинал „Марек“ се възползва с „пълни шепи“ от домакинския фактор, като с подкрепата на публиката дупничани успяха да преклонят „Виктория Волей“ с 3:2 (25:23, 8:25, 19:25, 26:24, 15:10).

Успехът дойде след като волейболистите на „Марек“ изоставаха с 1:2 гейма, но направиха обрат за крайната победа с 3:2. Домакините съумяха не само да се върнат в играта, но и показаха пълна мобилизираност в тайбрека, като го спечелиха с разлика.

Преди финалната среща днес, от 14:00 часа е малкият финал, който ще противопостави ЦСКА и Виктория Волей.

Вчера се изиграха и останалите два мача за разпределение на местата от пето до осмо, като волейболистите на „Тетевен Волей“ записаха престижен успех в своята история – пето място в крайното класиране. Тетевенци надиграха „Пирин“ Разлог с 3:1 (27:25, 25:23, 20:25, 25:22) и още с дебютното си участие на финали показаха желание за развитие.

В спора за 7-8 място тимът на „Черно море“ надигра „Арда“ с 3:1 (18:25, 25:12, 25:16, 25:15), като варненци завършиха на седма позиция, а кърджалийци заеха осмо място.