Дупнишка красавица на финал за купата на Русия

Дупнишката красавица Елица Василева стигна до финал за волейболната купа на Русия със своя „Динамо“ /Казан/. Капитанката на националния отбор и съотборничките й сразиха съименниците от Москва в столичния спортен център „Дружба“ с 3:2 /25:21, 25:22, 22:25, 17:25, 19:17/. Двубоят бе изпъстрен с драматичен обрат и още по-инфарктен тайбрек. Гостенките пропиляха два гейма аванс, преди да затворят срещата в своя полза след гонитба точка за точка в решителната пета част. Супер Ели заслужи приза MVP в тима от Татарстан с 21 т., втората по резултатност Антонела дел Коре завърши с 18. Стрелец номер 1 на мача стана Наталия Обромчаева от домакините с 32 т.

Снощи Е. Василева и компания излязоха в същата зала в решителен сблъсък за трофея, който не са печелили от 2012 г., срещу актуалния му притежател „Динамо“ /Краснодар/.