Старшата на Пирин изпусна ЦСКА

Pirin
Юношите старша възраст изпуснаха победата над ЦСКА в първия осминафинал от републиканското първенство. Орлетата на треньора Стефан Гошев достигнаха до равенство 1:1, след като 10 мин. преди края допуснаха изравнително попадение. Първото полувреме започна добре за пиринци, като Браян Марков изработи дузпа за зелените още в 8-та минута, а Божинов бе точен при изпълнението на най-тежкото наказание. До края на полувремето армейците натискаха, но стабилни прояви на стража Граховски предотвратиха гола. На полувремето пък бяха връчени купите за областни първенци от председателя на областния съвет на БФС Александър Кабзималски, на децата родени през 2000 г. и на младшата на Пирин, родени през 1998 г. Призовете бяха връчени съответно на треньора Васил Петров и капитана Даниел Митев, а за младшата на Венцислав Гочев и Александър Костадинов. След почивката орлетата се бранеха доста организирано и не допускаха положения пред вратата си. В 75-та минута отново Марков бе спънат в наказателното поле, а реферът Мичев не посмя да отсъди втора дузпа. Няколко минути по-късно, момент на невнимание в отбрана доведе до попадение за ЦСКА, което бе реализирано от Пешов, а по трибуните остана сериозно съмнение за засада. Следващата среща е в неделя, от 18:00, като ЦСКА домакинства на базата в „Царско село”.