„Левски“ отказаха „Марек“ от „А“ група

70247-632x358

Експериментален състав на „Левски“ победи с 3:1 „Марек“ насред „Бончук“ и лиши дупнишките фенове и от малкото им останали надежди за спасение от изпадане. Феновете от Дупница се надяваха, че след загубата на „Локомотив“ (Пд) от „Черно море“ с 0:1 в петък вечерта, при евентуална победа любимците им ще запазят шансовете си за оставане в елита. Голяма част от резервите на „Левски“ обаче не мислеха така и столичани поведоха в резултата в 29-ата минута чрез Лукаш Гикиевич.

През втората част „Левски“ бе далеч по-добрият отбор на терена и съвсем закономерно вкара нови два гола. В 63-ата минута Луис Педро с хубав фалцов удар прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Емил Михайлов.
Девет минути преди края на мача в игра за „Левски“ на мястото на холандеца Педро влезе дупничанинът Илия Димитров, който бе посрещнат с бурни аплодисменти от местната публика. Само три минути по-късно Лукаш Гикиевич бе фаулиран в наказателно поле на домакините и Борислав Цонев от бялата точка оформи крайното 3:1.