Националната телевизия сътвори фалшива новина в ефир, превръщайки специализант от МБАЛ-Благоевград в „герой на Разлог“ чрез груби фактически манипулации

Лъжа под упойка: БНТ „премести“ благоевградски лекар, за да съшие изтърбушения ПР на разложката болница

Когато става въпрос за вяра, смирение и границата между живота и смъртта, човек би очаквал поне капка професионална хигиена от „обществената“ ни телевизия. Вместо това обаче, БНТ ни сервира постен бламаж, подправен с обилна доза местен патриотизъм, който се оказа просто една лошо скалъпена лъжа. Историята за д-р Ивайло Парев – анестезиолог и иподякон, е наистина достойна за уважение, но начинът, по който беше употребена, оставя горчив вкус на евтин пиар и журналистическо безхаберие.

В патетичния си репортаж националният ефир ни убеждаваше как младият медик е избрал да остане „там, където е нужен – в Разлог“. Красиво, нали? Почти да се просълзиш пред олтара на местната болница. Проблемът е само един, но съществен – истината. Оказва се, че докато БНТ сънува розови сънища за разложката медицина, д-р Парев всъщност спасява животи и трупа стаж като специализант в МБАЛ-Благоевград. Да, точно така – географията на „Сан Стефано“ 29 явно е толкова разтеглива, че 50 километра разстояние и различен областен център не са никаква пречка за техните фантазии.

Защо им е на държавните репортери да преиначават трудовата книжка на един достоен млад човек? Отговорът вероятно се крие в нуждата от малко лъскава фасада за болницата в Разлог, която отчаяно се нуждае от положителен имидж. И какъв по-добър начин от това да „откраднеш“ един иподякон от съседния град и да го прекръстиш на „местен кадър“? Това не е просто грешка – това е съзнателно подхвърлена неистина, която цели да обслужи нечии управленски интереси, докато се прикрива зад расото и лекарската престилка.

Топ Преса държи на принципите и няма да позволи подобни медийни еквилибристики да минават за чиста монета. Д-р Ивайло Парев действително е пример за подражание – човек, който носи свещника в църквата „Свето Благовещение Богородично“ и следи жизнените показатели в операционната. Но той е кадър на Благоевградската болница, а не декор за евтините пиар акции на разложката управа, разпространявани от националния ефир. Докато БНТ се учи да борави с фактите така, както д-р Парев борави със скалпела и молитвеника, ние ще продължим да им напомняме, че истината не подлежи на упойка. Особено когато се опитват да я оперират на живо пред цяла България.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search