Борисов гръмко: Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен

Той проведе важна среща, на която присъстваха и работодателите от КРИБ и БСК, представени от Кирил Домусчиев и Добри Митрев

„Диалогът между работодатели и синдикати е възстановен“ – това написа преди минути лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в личния си фейсбук профил.

Това се случи, след като по-рано днес обяви, че бюджетът ще бъде изтеглен, а след това премиерът Росен Желязков обяви какво следва.

„Още утре в Министерството на финансите започват срещи, на които ще бъдат изгладени всички детайли. Държавата застава зад всеки български гражданин.

Работните групи и НСТС също ще бъдат възстановени. В обсъжданията по Бюджет 2026 ще участват представители на четирите партии, които подкрепят правителството“, поясни Борисов.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!

 

 

Около това се обединихме на среща в Централата на ГЕРБ с министъра на финансите Теменужка Петкова, вицепремиера и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, председателя на комисията по бюджет и финанси Делян Добрев, бившия финансов министър Владислав Горанов, както и работодателите от КРИБ и БСК, представени от Кирил Домусчиев и Добри Митрев.

Присъстваха и двата национални синдиката КТ “Подкрепа“ и КНСБ, представени от Димитър Манолов и Любослав Костов.

blitz.bg

Start typing and press Enter to search