Гостите от Румъния са шампиони в международния турнир по хандбал „Атанас Карабельов“в Гоце Делчев

В град Гоце Делчев приключи тридневният мемориален турнир „Атанас Карабельов“. Тази година за престижната купа се бориха четири отбора; от Северна Македония, ХК „Тиквеш“ гр. Гевгелия, от Румъния ХК „Брашов“, от България, ХК „Локомотив“ Горна Оряховицца и разбира се, ХК „Пирин-65“ на домакините от Гоце Делчев. През трите дни на турнира се водеха интерисни, красиви и борбени срещи. В спортната зала „Неврокоп арена“ на финала се срещнаха двата най-силни отбора представили се на тазгодишният турнир – гостите от Румъния, срещу представителите на Локо Горна Оряховица. И двата отбора играха почти равностойно с крехка разлика в резултата в полза на румънския отбор. В последните минути румънците положиха усилия и успяха да докарат победата си с резултат 31:27. При неописуемо емоционална тържественост бяха обявени и излъчени победителите. Преди официялнната церемония по обявяване на резултатите, със специални отличия бяха уважени съдийската колегия на турнира за обективното отсъждане, и кмета на Гоце Делчев, Владимир Москов в знак на благодарност към общината за отличната организация на турнира. Отличията бяха връчени от зам. кметът на Гоце Делчев, Богдана Боцев. За съжаление, отборът на домакините зае незавидното четвърто място. „Не сме много разочаровани защото тази година на турнира се явиха много силни отбори а в нашият отбор преобладават млади и без много опит играчи. Този турнир бе за тях бе едно добро изпитание и опит за придобиване на рутина което ще е много полезно за в бъдеще“, сподели техническият ръководител на отбора Райчо Копривленски. Отличията за класиране на трето място получиха играчите от Северна Македония, втори се класираха от Локо Горна Оряховица, а шампионската титла грабнаха мочетата от севрната ни съседка Румъния.