В Петрич се проведе Регионален турнир по тенис на корт за юноши и девойки до 14 г.

Турнирът бе част от календара на Българска федерация по тенис и в него взеха участие състезатели от най-представителните тенис клубове от регион „Югозапад“: софийските „Некст Джен“, „Про Спорт“, „Левски“, „Виа Тенис Стар“, „Дема“, „МГ Спорт“, „Локомотив 1929“; от „Фаворит“ Пазарджик, също бяха изпратили трима участници.
Наградите връчи зам.-кметът Кирил Танушев, който отправи и послание към младите таланти в тениса.Победител при юношите е Никола Божилов (Н Джен), който победи на финала Кирил Хинков (ЛС) с 4-1, 4-2.
Трети завърши Ясен Божков (ФавПз).При девойките:  Зара Минева (Виа ТС) спечели финала срещи София Жечева (Н Джен) с 4-0, 4-0.
На трето място се класира Станислава Василева (ФавПз).
Наградата „Честна игра” бе присъдена на Георги Минев – състезател на ТК„Кан Пресиян” Петрич.