Купа „Пиба” събра над 170 млади таланти в Банско

На 24 и 25 март в Банско се проведоха мехдународните състезания в алпийските ски за купа „Пиба”, в които участваха над 170 момичета и момчета във възраст U14 и U16, сред които и представители на местните клубове СК „Юлен” и СК „Банско”.

В първия състезателен ден, в дисциплината гигантски слалом, Елена Главчева от СК „Юлен” /U14/ спечели трето място, като само 0,82 стотни не й достигнаха за първото място. Във втория състезателен ден, в дисциплината слалом Главчева спечели шампионската титла с преднина от 1.46 сек. и 2.26 сек. от конкурентките си.

Съотборникът й Милуш Панчев се качи на стълбичката на почетното трето място. Пълните резултати може да намерите на www.bfski.com.

Призьорите бяха наградени от Цеко Минев, президент на БФСки, Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Виктор Гичев, рейс директор на състезанието, Георги Главчев, спортен директор на СК „Юлен”. Победителите получиха и предметни награди от „Юлен”АД.

Състезанията на писта „Томба” бяха от календара на ФИС и преминаха през отличната организация на БФСки и „Юлен”АД.