„Вихрен“-Сандански е зонален първенец за купата на АФЛ на Югозапад

Вихрен успя да спечели Зона Югозапад на Купата на АФЛ, след като се наложи с 5:4 след дузпи над Витоша (Бистрица) (общ резултат 6:5)

В редовното време двата тима завъртяха равенство 1:1 помежду си.Така тимът от Сандански ще се бори с победителите от останалите зони и влиза във финалната четворка.

Символичните домакини обаче откриха резултата в 64-а минута, след като 4 минути по-рано Пехливанов не успя да реализира 100% положение пред вратата на Витоша,буквално на празна врата. В 71-а минута Вихрен изравни с гол на Даниел Пехливанов, който с глава засече центриране отляво. Последваха дузпи след равенство при изиграни 90 минути.

Двата отбора пропуснаха по една дузпа в първите пет, като гредата се оказа пречката и в двата случая. Витоша сбъркаха и при седмия наказателен удар след намеса на Борислав Смилянски, а Никола Георгиев бе безапелационен от бялата точка, с което донесе в Сандански Купата на АФЛ – Зона София.

Така тимът от Сандански ще се бори с победителите от останалите зони и влиза във финалната четворка.