Швейцарски учени с изненадващо откритие: Органите в човешкото тяло са с един повече

Още от древни времена хората се опитват да разберат как функционира човешкият организъм. И макар че още древните египтяни са познавали органите, като са ги изваждали за балсамиране, до ден днешен се оказва, че не познаваме тялото си.

Учени откриха кой продукт причинява деменция 

Само пет органа – мозък, сърце, черен дроб, поне един бъбрек и поне един бял дроб са абсолютно необходими за живота. Това означава, че не всеки орган е необходим за оцеляване, но въпреки това има своя функция.

Именно във връзка с органите в тялото ни е последното откритие на швейцарски учени. Те са открили още един орган и са го нарекли „ексклузивния“.

Той играе важна роля във функционирането на имунната система, разказва списание Molecular Biology of the Cell (MBoC) и се намира в цитоплазмата на клетките. Ексклузивът действа като бариера за външни патогени, вируси и бактерии, като им пречи да проникнат в клетъчното ядро ​​и да заразят хората.

Благодарение на авторите на важното откритие, учени от Института по биохимия, Eidgenössische Technische Hochschule Zürich, има възможност за бързо развитие на нови изследвания, свързани с лечението на автоимунни заболявания *, тъй като разбирането на механизмите на ексклузива може да доведе до разработването на нови стратегии за борба с подобни заболявания.

Нощното изпотяване може да бъде знак за опасни заболявания

Вярно е, че „новият“ орган все още далеч не е нов – той съществува в живите организми от появата на най-простите форми на живот на Земята. Това само подчертава огромното значение на ексклузива за живота на различни организми за значителен период от време.

В допълнение, това показва, че защитните механизми, осигурени от ексклузива, са били изключително важни за оцеляването и развитието на организмите много преди появата на сложни многоклетъчни организми като растения и животни.

*Автоимунните заболявания са свързани с дисфункция на имунната система на човека, която започва да възприема собствените си тъкани като чужди и да ги уврежда. Такива заболявания се наричат ​​още системни, тъй като по правило се засяга цялата система или дори цялото тяло.

zdrave.to

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search