БАНСКО БЕШЕ ДОМАКИН НА НАЦИОНАЛНИЯ ШАМПИОНАТ ПО ПАРАПЛАНЕРИЗЪМ „БАНСКО ОУПЪН 2023“

От 7 до 12 август Банско беше домакин на второто издание на състезанието по парапланеризъм „Банско оупън 2023“. Тази година спортното събитие беше и шампионат на България. То бе организирано от Клуб по въздушни спортове „Скайномад“ със съдействието на Община Банско и Юлен АД.

Най-добрите парапланеристи на страната летяха от върха на ски писта Тодорка в ски зона Банско по маршрути с дължина над 50 км.

В Националното класиране на първо място е Веселин Овчаров (София), на второ е Орлин Димов (Пловдив), банскалията Георги Джолев спечели третото място.

При жените първа е Теодора Величкова (София).

В общото класиране първи е Веселин Овчаров, втори Орлин Димов, трети – австралиецът Стефан Нобъл.

Зам.-кметът Костадин Атанасов приветства организаторите и участниците във вълнуващото приключение в небето над Банско и Пирин. Банско е правилният избор като дестинация на свободния дух, където той може да се изяви и да се срещне с уникалната красота на Пирин, Рила и Родопа. Вярвам, че това състезание ще набира все по-голяма популярност и броя на участниците и държавите ще се увеличават всяка следваща година, заяви Костадин Атанасов.