Гоцеделчевските хандбални надежди с 2 победи на зоналния турнир в Петрич

Хандбалните надежди на „Пирин 64“ (ГД) спечелиха и двата си мача от зоналния турнир в Петрич за юноши до 16 г. Възпитаниците на треньора Иван Букурещлиев започнаха участието си с обрат над „Беласица“ след 24:16 (8:10). Домакините се държаха доста добре през първото полувреме и се оттеглиха на почивката с 2 гола аванс, ала за втората част в зала „Арена Петрич“ съотношението на силите се промени чувствително.

Гоцеделчевци нямаха никакви проблеми в неравния двубой с аутсайдера в зона „Витоша“ – „Сливница“, а успехът с 43:19 (25:12) можеше да бъде и по-изразителен. В другото областно дерби „Интер“ (Бл) надигра петричани с 31:27 (15:13). Благоевградчани обаче отстъпиха на „Спортист Кремиковци 2018“ (Сф) с 21:36 (10:19) и загубиха практически шансове за класиране на държавните финали.

В последния мач софиянци очаквано биха сливничани с 30:19 (14:4). Преди четвъртия зонален турнир, който е в столичния кв. „Челопечене“ в неделя, лидер в класирането е „Пирин 64“ с 12 точки, следван от „Спортист Кремиковци 2018“ (10 т.), „Интер“ (4), „Беласица“ (4) и „Сливница“ (0).