„Дяволите” от Дупница загубиха финала за Купата на България

Devils-Blus-big

Дупнишкият Девълс не успя да прибави ново отличие във витрината си, след като загуби финала за Купата на България по бейзбол. На стадиона в Студентски град в столицата отборът на София Блус спечели с 13:9 и стана четвъртият различен тим, триумфирал във втората най-престижна надпревара у нас. Питчерът Николай Ангелов (W 1-0) изработи 7 ининга и 2/3 за победата, а сменилият го Евгений Черноземски задържа натрупания междувременно аванс с ининг и 1/3 без точка, информира Спортал. За „дяволите“ на възвишението започна опитният Любомир Георгиев (L 0-1), който затвори 5 ининга със 7 точки, а в оставащите 4 ининга за дупничани хвърля младият Петьо Петков.
Иначе и двата отбора бяха извършили миниподвизи ден по-рано, когато успяха да преодолеят 1/2-финалите в турнира. В двубоите, проведени на ст. „Портър Парк“ в Благоевград, първо Девълс надви актуалния носител на трофея Атлетик (Сф) с 9:7, а после Блус елиминира шампиона на България Бизони (Бл) с 8:4.
Купата на България е второто отличие на София Блус през сезона, след като по-рано столичани спечелиха и градската надпревара за купа „София“.
Отборът на Бизоните пък си остава рекордьор по спечелени купи на страната със своите 8 отличия. На второ място във вечната ранглиста е Атлетик (Сф) с 6 трофея, а трети е Девълс с 5.