16-ките на „Пирин“ /ГД/ повториха постижението на мъжете с пробив в топ 4 за купата

Хандбалистите до 16 г. на „Пирин“ (ГД) повториха постижението на мъжкия отбор и се класираха за финалната четворка за купата на България. Това се случи след два успеха в решителния турнир за излъчване на файнъл фор в потока на неврокопските таланти, на който домакин бе град Бяла. Moмчетата на треньора Иван Букурещлиев успяха да преборят „Опака“ и „Полюс“ (Плевен) и „Опака“, като мачовете се развиха по един и същ драматичен сценарий. В първия двубой пиринци поведоха с 3 гола, но впоследствие допуснаха съперника да навакса и да затвори полувремето в своя полза 18:15. След почивката хората на Иван Букурещлиев възстановиха статуквото и срещата тръгна гол за гол, за да завърши 35:34 за гоцеделчевци. В сблъсъка с плевенчани зелените си осигуриха триголов аванс до почивката. След подновяването на играта за втората част обаче южняците се огънаха пред натиска на противника, който стигна до равенството десетина минути преди края. В последните секунди северняците намалиха изоставането си до едно попадение и бяха на крачка да вкарат мача в продължение, но в крайна сметка трябваше да отстъпят с 31:32. В двете срещи топреализаторът Георги Мангалов порази мрежата на опонентите 15 пъти, с по 12 точни изстрела се отличиха Костадин Янчев и Христо Костадинов.