Първи успехи на благоевградския „Самбо Дети“ за сезона

Благоевградският клуб „Самбо Дети“ регистрира първите си значими успехи от началото на сезона. Те посетиха Панагюрище, където се проведоха републиканските първенства за мъже и жени. Атанас Атанасов стана вицешампион в на бойно самбо в кат. до 88 кг. Малко не достигна на почетната стълбичка да се качи и Николай Калайджиев, който завърши пети в кат. до 79 кг.

Малшанс лиши от участие в битката за бронза на спортно самбо Иван Янков (+98 кг). Той се контузи в неравен сблъсък със 192-килограмов опонент и нямаше как да излезе за малкия финал, където бе изявен фаворит. Така Янков остана на пето място, а Румен Георгиев (88 кг) и Владимир Петелов (79 кг) са седми в своите категории. Важна част от съдийския апарат на шампионатите бяха треньорите в „Самбо Дети“ Даниел Парасков и неговият баща Иван Парасков, носител на Световната купа по самбо за 1982 г.