Спас Стоименов изригна: Този рефер е директно за затвора

Спас Стоименов

Треньорът на Септември Симитли – Спас Стоименов /в средата/

Треньорът на Септември (Симитли) Спас Стоименов очаквано бе ядосан на съдията Мартин Александров – син на бившия шеф на българските съдии Боре Александров, който ръководи вчера двубоя от 8-ия кръг на „Б“ група между ФК Бургас и Септември (Симитли) (1:0).

В средата на първото полувреме реферът изгони Асен Топузов от състава на гостите, а в края на мача не отсъди дузпa в позла на симитличани.

Ето какво каза Спас Стоименов след двубоя в Бургас:

„Този съдия е директно за затвора. Не знаех, че за игра рамо в рамо се дава директен червен картон.

Още повече, че съдията беше на 40 метра от ситуацията, а преди това имаше удар с лакът срещу Костадин Марков.

В 85-ата минута съдията не даде чиста дузпа за игра с ръка в наказателното поле на футболист от Бургас.

Иначе Методи Костов щеше да вкара гол.

Всичко е преднамерено, бутат Бургас да влезе в „А“ група, защото е ясно, че Черноморец се разпада“, коментира наставникът на Септември (Симитли).

В мача вчера освен ситуацията за дузпа, гостите от Симитли удариха греда чрез Костадин Марков от фаул при резултат 0:0.

След това Георги Ризов се озова очи в очи със стража на домакините, но не успя да го преодолее.

В следващия 9 кръг на шампионата Септември (Симитли) приема у дома Ботев (Гълъбово).

Двубоят е на 3 октомври (петък), от 16:00 часа, на стадиона в Симитли.

Отборът на Септември е в серия от три поредни загуби и ще търси задължителна победа.

След това предстои пауза в шампионата, заради предстоящите европейски квалификации на националния отбор.

Първенството се подновява на 18 октомври (събота), когато Септември (Симитли) гостува на Пирин (Разлог).