Пирин стигна до продължения срещу Литекс, но отпадна

Пирин-Благоевград

Пирин (Благоевград) загуби у дома от Литекс с 1:2 след продължения в 1/16-финална среща от турнира за Купата на България.

орлетата и отбора на Литекс

„Орлетата“ на Йордан Самоковлийски изиграха фантастичен двубой, обаче в началото на продълженията допуснаха отпускане и бяха наказани.

фенове- стадион Хр. Ботев - Благоевград

Повече от 3500 фенове на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград изпратиха своите любимци с бурни аплодисменти, въпреки разочарованието от отпадането им от по-нататъшната фаза на надпреварата.

Така Пирин не успя да вземе реванш срещу ловчанлии за загубения финал с 0:3 през 2009 година.

Гостите поведоха в резултата в 73-ата минута, когато Ваюши реализира отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле на капитана на Пирин Георги Георгиев.

В даденото от Вихрен Манев продължение на мача стражът на Литекс Баривиера фаулира Тони Тасев в наказателното поле и последва дузпа, която любимецът на феновете Владислав Златинов реализира за 1:1.

Пирин -Бл-Литекс

Това прати мача в продължения.

Победното попадение падна в началото на първото продължение, като негов автор стана Джордан, който се възползва от грешка на младия вратар на Пирин Красимир Костов и отблизо прати кълбото в мрежата за 1:2.

„Орлетата“ имаха възможност да изравнят в 107-ата минута чрез Румен Сандев, когато отправи удар към вратата, но топката срещна страничната греда.

В крайна сметка Литекс се класира на 1/8-финал за Купата на България.

Пирин пък ще трябва да се съсредоточи в шампионата на „Б“ група, където целта е завръщане в елита.

В неделя благоевградчани приемат у дома Верея (Стара Загора) в мач от 8-ия кръг на първенството.

Двубоят е от 17:00 часа.

В днешния мач между Пирин и Литекс не се състоя сблъсък на братята Владислав и Петър Златинови.

Красимир Балъков започна мача с по-големия брат и го замени в 59-ата минута, докато Йордан Самоковлийски остави Владислав Златинов на резервната скамейка и го пусна като смяна в 78-ата минута.

Състав Пирин: Красимир Костов, Румен Сандев, Георги Георгиев (к), Стилян Николов, Александър Башлиев, Юлиян Попев, Драги Коцев, Антон Костадинов (81-Димитър Благов), Антонио Хаджииванов (78-Владислав Златинов), Цветан Варсанов (46-Тони Тасев), Мартин Тошев.

Състав Литекс: Винисиус Баривиера, Страхил Попов (к), Илия Миланов, Васил Божиков, Антон Недялков (46-Иван Горанов), Петрус Бумал (67-Милчо Ангелов), Петър Златинов (59-Кристиян Малинов), Армандо Ваюши, Данио Асприля, Уилмар Джордан.