„Пирин“ Разлог се класира за втори кръг в турнира за Купата на България

Пирин Разлог

„Пирин“ Разлог се класира за втори кръг в турнира за Купата на България, след като се наложи трудно с 3:1 (29:27, 25:20, 24:26, 26:24) над съимениците си от „Пирин Йел-ЛТУ“ в зала Икономист в София.

Домакините имаха възможност да поведат, но не успяха да материализират геймбол в първата част. След това все пак стигнаха до гейм, въпреки че изоставаха с 0:2 и се бореха до последно в четвъртата част.

Жребият за втори кръг ще се тегли в понеделник, като тогава ще стане ясен следващият съперник на „Пирин“ Разлог.

Отборът на “Пирин Йел ЛТУ” е регистриран в Благоевград, но играчите са от София, и миналата година игра срещите си в зала “Скаптопара”. Поради финансови съображения обаче тази година момчетата не пътуват до областния център на Пиринско и играят мачовете си в столицата.