Банско загуби от „Локомотив“(Мездра) с 2:0

Иван Атанасов и компания не успяха да оправдаят надеждата на феновете им да спечелят първи успех като гости

Поражението добави прибави ценни три точки към актива на мездренци, които водят люта битка за оцеляване в професионалния футбол въпреки оскъдицата и всички условности. Домакините заслужаваха повече победата, след като играха по-добре и освен двата гола, изпуснаха още няколко чисти положения, независимо от претенциите на съперниците им, които в този двубой бяха под нивото си.
Двайсетина минути след началото на срещата резултатьт бе открит от Антонио Хаджииванов изведе Арсен зад защитата на Банско. Той преодоля вратаря Александър Стоянов и на празна врата вкара за 1:0. Само две минути по-късно домакините можеха да увеличат преднината си, след като отново бившият футболист на „Берое“ Антонио Хаджииванов създаде притеснение на съперниковия вратар, след като от пряк свободен удар уцели страничната греда.
В началото на втората част отново играчите на „Локомотив“ бяха по-активния отбор. В 65-ата минута защитникът Емил Петров проби сам от собствената половина и излезе срещу вратаря Александър Стоянов, но той спаси удара му. Единственото чисто положение за гостите дойде в 74-ата минута, когато Костадин Слаев отблизо стреля с глава, но Антонио Хаджииванов изби от голлинията. Две минути по-късно мездренци на практика решиха двубоя. След бърза контраатака Христов подаде към Златко Бонев, който с хубав диагонален удар отбеляза за 2:0. До края на двубоя мездренци успяха да запазят преднината си срещу Банско, в чийто тим лиспваха наказаният Илия Мунин и контузеният Милен Лефтеров.