Емил Радев: За единен европейски пазар без двойни стандарти трябват нови законодателни инициативи

За всички потребители в ЕС трябва да бъде гарантиран достъпът до продукти с едно и също високо качество. Тази позиция изразиха членове на Европейския парламент, сред които и българският евродепутат от ЕНП/ГЕРБ Емил Радев. Те призоваха Европейската комисия да вземе решителни мерки относно двойните стандарти при продуктите в ЕС.

Наличието на двойни стандарти „представлява дискриминация на потребителите на пазарите от различни държави-членки“, а „всяка дискриминация на ниво ЕС е неприемлива”, се посочва в писмото до ЕК, подписано от Емил Радев. В документа се настоява Европейската комисия да даде отговор по време на разисквания в пленарната зала на ЕП. Вносителите очакват ЕК да предприеме и нови законодателни инициативи за ефективно премахване на двойните стандарти при продуктите в единния пазар.

Евродепутатите отчитат, че с приетия от ЕП доклад в тази област е направена сериозна крачка напред, но под една и съща марка в ЕС все още се срещат стоки с различно съдържание. „Вътрешният пазар не е достатъчно регулиран в това отношение, което позволява да се намират вратички от страна на нелоялни производители и търговци”, се изтъква в мотивите за внесения въпрос до ЕК.

Като член на ЕП Емил Радев е ангажиран с борбата срещу дискриминационните двойни стандарти в ЕС и последователно отстоява позицията, че качеството на храните трябва да е еднакво високо в Източна и Западна Европа. Въпреки че Европейският парламент гласува промени в правилата на Съюза за защита на потребителите, според българския евродепутат все още има празноти, които трябва да бъдат запълнени с по-решителни и твърди законодателни инициативи.

 

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search