Оспорвани битки в първия ден на Републиканското по мотокрос в Благоевград

На мотополигон „Зелендол”, Благоевград завършиха квалификациите, както и първите маншове в МХ , МХ 40 и дебюта в официални състезания за сезона – клас МХ 50, който е за деца на възраст между 5 и 9 години които карат с 50-кубикови мотоциклети без скорости (автоматик).

Именно, най-малките пилоти накараха публиката да бъде на крака и да ги аплодира по съкратеното трасе. Бъдещите шампиони направиха 10 състезателни минути плюс една допълнителна обиколка.

Победата спечели Алексиан Николов ( КТМ, МСК БГ Пауър), който остави след себе си Николай Павлов ( М6 Ямаха рейсинг тим) и завършилия на трето място Симеон Тодоров ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха). Общо 14 състезатели в най-малкия клас взеха участие в днешния първи манш. При далеч по-големите пилоти като възраст и кубатура на мотоциклетите – МХ и МХ 40 на стартовата бариера застанаха 34 участници.

За МХ първото място спечели Николай Йовчев ( Еър макс рейсинг, Хонда). Втори и трети финишираха Николай Колев ( СК Велико Търново, Хонда) и Велик Кличуров ( МСК Калабак 1969, Кавазаки). При състезателите навършили 40 годишна възраст – МХ 40 успеха за пореден път заслужено си завоюва Мартин Тодоров ( М6 Ямаха рейсинг тим, Ямаха). Атанас Петров ( АИТ Рейсинг тим,КТМ) е втори от първия манш, а Янко Зоков ( АИТ рейсинг тим, Кавазаки) завърши на третата позиция.

Общо 94 пилоти във всички класове взеха участие в първия ден на мотополигон „Зелендол”.

С най-добри времена от квалификациите за място преди утрешните състезателни маншове са :

МХ 65 – Венцислав Тошев ( Мотоспорт Варна, КТМ) – 1:46.612 минути
МХ 85 – Християн Георгиев ( Пловдив Мотор Спорт, КТМ) – 1:37.582 минути
МХ 1 – Адриан Радуца ( Румъния, Ямаха) – 1 :31.209 минути
МХ 2 – Майкъл Иванов ( НСА Моторспорт,КТМ) – 1:26.429 минути

Днес от 10:15 часа е официалното откриване на Гран При Благоевград, а след него са всички състезателни маншове в различните класове.