Националът Страхил Попов със силен мач в Турция, неврокопският му съотборник Васил Божиков остана резерва

Българският национал Страхил Попов направи силен мач при успеха на „Касъмпаша“ с 3:0 у дома над „Генчлербирлиги“ в среща от 17-ия кръг на турската Суперлига и неслучайно беше оценен с три звезди

„Касъмпаша“ реши изхода от двубоя в рамките на четвърт час, когато наниза и трите попадения, а Попов беше в основата на третия гол. Бразилецът Тити откри резултата в 5-тата минута, а след още 8 минути Асем Буюк покачи на 2:0, а само след още три пробив по десния фланг на Страхил Попов завърши с центриране към Фоде Койта.

Френският нападател можеше да вкара, но просто остави топката на чеха Давид Павелка, отбелязал четвъртото си попадение през сезона.

През второто полувреме роденият в Благоевград национал имаше още три чудесни пробива, от които се създадоха още две възможности за гол. С този успех Касъмпаша събра 21 точки и се придвижи на 10-то място, само на 1 точка от днешния си съперник. Другият българин в отбора от Истанбул- защитникът Васил Божиков остана на резервната скамейка през цялото време