Хандбалният „Пирин“ (ГД) победи „Локомотов“ (ГО) с 35:22 в първия си домакински мач от новия сезон в „А“ група.

Неврокопчани диктуваха събитията и показаха, че са си взели поуки от миналата година, когато допускаха приливи и отливи в своето представяне.

В зала „Неврокоп Арена“ силите на пълния с юношески и младежки национали тим на гостите стигнаха до 20-та мин., когато изоставаха с 3 гола.

До края на първата част пиринци увеличиха преднината си на 8 попадения и практически отказаха горнооряховчани.

Ден имаха вратарите Димитър Ортомаров и Велик Танев, а най-резултатен в двубоя бе Веселин Чакмаков, който се разписа 12 пъти. Първи минути за гоцеделчевци след повече от 6 месеца отсъствие регистрира Веселин Христов, чиито служебни ангажименти го спираха да облече екипа.

„Показахме стабилна игра срещу безспорно качествен отбор като „Локомотив“. Момчетата демонстрираха, че са се сработили, и зарадваха привържениците ни с успех, който бе извън всякакво съмнение. Тепърва обаче трябва да надграждаме и да търсим развитие“, коментира старшията на „Пирин“ (ГД) Николай Пиргов.

„ПИРИН“ (ГД): Ортомаров, Копривленски – 2, Магдалинчев – 5, Кузе – 3, Владков – 5, Чакмаков – 12, Дробенов (Танев, Янев, Партенов – 1, Христов – 1, Г. Георгиев – 5, Николов, Атрев, Симеонов – 1, Юсев)