Шахматисти на „Виктори“ взеха визи за световно и европейско

шахматисти

Състезателите на „Виктори Благоевград“ Виктория Стрендева и Йордан Портокалски завършиха с медали участието си в държавните индивидуални първенства по класически шахмат в Слънчев бряг и взеха визи за световния и европейския шампионат за подрастващи. В. Стрендева заслужи златото при момичетата до 8 г. със 7 точки от 7 възможни и придоби правото да защитава честта на България сред най-добрите на планетата в ЮАР през сиптември. Й. Портокалски /до 10 г./ спечели среброто със 7,5 т. в 9 кръга по швейцарска система и се класира за първенството на Стария континент в Грузия. Пред него финишира само майсторът на ФИДЕ Цветан Стоянов / 9 т./ от „Бургас 64“.

Равносметката от изминалите държавни шампионати по блиц, ускорен и класически шахмат за деца до 8 и 10 г. сочи, че възпитаниците на треньора на „Виктори“ Марин Атанасов имат най-много отличия от всички български клубове – 5 /2 златни, 2 сребърни и 1 бронзово/.