Слаба защита провали хандбалистите от Гоце Делчев

Хандбалният „Пирин“ (ГД) загуби от „Осъм“ с 25:29 (13:14) двубоя от ІІ кръг на „А“ група в Гоце Делчев.  Домакините не намериха адекватно противодействие на най-резултатния играч в мача Преслав Станчев. Именно това се оказа решаващо срещу съперника, който бе дошъл едва с 4 резерви и без двамата си неврокопски състезатели Николай Георгиев и Димитър Духов. На южняците липсваше само контузеният македонец Миле Радевски. Ловчанлии дръпнаха още в начало с 2 гола и чак в 20-та мин. хората на Николай Пиргов изравниха за първи път. След почивката пиринци взеха преднина от 3 попадения. Заради пропуски в ключови ситуации обаче бяха наказани и 8 минути преди края гостите поведоха с 1 гол. В оставащото време гоцеделчевци грешаха повече и логично бяха победени.

„Играхме много слабо в защита. Допуснахме голям брак в действията си и бяхме наказани. Не ни се получиха много неща, които иначе не са проблем за нас. Предстои сериозен анализ и разговор с всички играчи. Няма да правим трагедии от случилото се. Първенството тепърва започва и имаме възможност да покажем, че сме си взели поука в следващите мачове“, коментира главният треньор Н. Пиргов.

„ПИРИН“ (ГД): Ортомаров, Копривленски – 6, Янев, Тунтев – 4, Георгиев – 7, Магдалинчев – 1, Петков – 4 (Танев, Партенов, Атрев, Дробенов, Павлов, Кузе, В. Христов, Симеонов – 3).

„ОСЪМ“: Илиев, Коларов – 2, Игнатов – 6, Станчев – 11, Т. Симеонов – 2, Ангелов, Цветков (Ю. Симеонов, Бояджиев – 1, Иванов, В. Симеонов – 7).