„Пирин“ с трета поредна загуба

„Миньор“ ( Перник ) победи с 3:0 „Пирин“ ( Гоце Делчев ) и нанесе трета поредна загуба на неврокопчани. Перничани можеха да разгромят съперника си, като създадоха над 15 чисти положения. Загубата остави „Пирин“ в зоната на изпадащите три кръга преди края.
Мачът започна с ранен гол за домакините.

В 4- тата минута Кристиян Слишков проби отдясно и поднесе топката в наказателното поле. Лъчезар Георгиев се размина пред вратата, но притичалият на далечната греда Стоян Кадифчин не остави шансове на Захари Димитров. До края на полувремето превъзходството на „чуковете“ бе смазващо, но „жълто – черните“ се скъсаха да пропускат. На три пъти Георгиев пропиля отлични възможности, Кадифчин също не уцели вратата при добър пас отдясно, а вратарят на „Пирин“ извади удари на Селмински и Кадифчин.

През втората част головите възможности пред вратата на „Пирин“ продължиха да следват една след друга, но липсата на точен завършващ удар запази преднината на „Миньор“ крехка. В 57- ата минута и гредата помогна на Захари Димитров. В 62- ата минута Слишков получи вдясно, напредна и с удар в долния ляв ъгъл вкара гола на успокоението. Сто и осемдесет секунди по – късно с премерен шут Кадифчин отбеляза красив гол за 3:0. В оставащото време перничани удариха още една греда чрез Илиян Илиев и пропиляха още няколко добри ситуации.