24 часа купон в Садово след победата над „Граничар“ Копривлен

Без име

Основете на четвъртодивизионния Садово подобаващо отпразнуваха победа­та срещу „Граничар“ (Копривлен) с 1:0 в пиринската бундеслига и хвърлиха в екстаз цялото село, в което продължава да отек­ва отзвукът от мача. Радостта на местните запалянковци бе още по-голяма, защото се случи на стадиона на съседите, които по­лучиха звучен шамар пред своите съселяни. Единственото попа­дение падна в средата на първото полувреме и бе дело на треньора в ДЮШ на ФК „Неврокоп“ (Гоце Делчев) Благой Плевнелиев, който бе най-съобра­зителен в меле пред противниковата врата. Преквалифициралия се от вратар в напада­тел още преди година, когато риташе в от­казалия се от участие „Лисец“ (Осиково) и съотборниците му след това изнервиха до край съперниците си и така и не позво­лиха попадение във вратата  На „Гра­ничар“ не помогна­ха новопривлечените попълнения – Симеон Занев и Борис Шиндов. Двамата, които имат опит в професи­оналния футбол, по­лучиха веднага пряко­ри от съотборниците си – първият Бускстс, а вторият Неймар, но така и не успяха да дадат превес на своя отбор. След този мач „Граничар“ бе детро­ниран и отстъпи ли­дерството в групата на Дебрен, който победи „Стрела“ (Вълкосел) с 4:0. Поводът бе от­белязан с почти едно денонощие купон на дълги софри и с огне­ни питиета в Садово, където с заканиха да бият и останалите фа­ворити в групата.

В Копривлен пък поискаха завръщането на неостаряващия Андон Граматиков, чиято липса според местни­те ултраси бе повече от болезнена за отбо­ра. Те призоваха лю­бимеца си да спре бой­кота си заради лични несъгласия с треньора Георги Самаров и да се завърне в отбора още в следващия мач. Копривленски фенове скандираха още след мача „Дончо, върни се!“, а през седмица­та са търсили лични срещи с него, за да го навият да се върне.