„Марек“ победи „Вихрен“ и го върна на предпоследната позиция за сметка на съседите от „Германея“ и „Велбъжд“

„Марек“ победи „Вихрен“ с 2:1 в среща от поредния кръг на Югозападната Трета лига

Първото полувреме на стадион „Бончук“ бе доста скучно за зрителите, но след почивката имаше какво да се види.

В 52-ата минута Джордж Николов бе оставен сам и от около 17 метра вкара топката в мрежата на Захари Димитров за 1:0. Само 6 минути по-късно отборът на дупничани покачи на 2:0. Даниел Димитров използва груба грешка на вратаря Димитров и вкара във вратата му. В 70-ата минута сякаш от нищото „Вихрен“ върна един гол – Александър Русков намери добре топката от въздуха и я прати в обратния на Пламен Младенов ъгъл за 2:1. В 86-ата минута Роби Атанасов вкара във вратата на санданчани, но попадението бе отменено заради засада, а в продължението на срещата Емил Стоянов уцели сглобката със силен шут от 20-тина метра.

Победата на „Марек“ пък зарадва съседите „Германея“ и „Велбъжд“, които спечелиха днешните си срещи и запазват шансове за оцеляване.