„Пирин“(Разлог) победи драматично Тетевен

Мъжкият волейболен отбор на „Пирин“(Разлог) победи много трудно и драматично като гост „Тетевен Волей“ с 3:2 (21:25, 25:22, 25:17, 22:25, 13:15) в среща от междинния 14-и кръг на Суперлигата, играна в зала „Георги Бенковски“

Домакините от Тетевен поеха инициативата от началото, като имаше колебания до първото техническо прекъсване на първия гейм. Страхотните атаки и сервиси на тетевенци им помогнаха в ключови моменти. Това обаче не бе достатъчно и момчетата на Иван Дурев спечелиха частта с 25:21. Във втората част играчите на Петър Мечкаров не допуснаха изненади, направиха солидна преднина и затвориха гейма без особени проблеми при 25:22.

Играта продължи под командата на „зелените“ в третия гейм и категорично 25:17 в тяхна полза. В четвъртата част разложани се хвърлиха с всички сили, поведоха и в крайна сметка взеха частта с 25:22, с което вкараха мача в тайбрек. Решителният пети гейм бе наситен с емоции и битката бе до края. В крайна сметка Пирин взе своето след 15:13 и 3:2.