ОПАСНА ВЪЛНА ОТ ГРИП ЗАЛЯ СЪРБИЯ, БОЛНИЦИТЕ ПРЕЛИВАТ

Опасна вълна от грип се разпространява в съседна Сърбия и удря с пълна сила. Болниците и здравните центрове са пълни, а броят на заболелите расте всеки ден. Епидемичният праг е преминат, а лекарите са категорични, това не е лека настинка.

Симптомите започват рязко. Сухо гърло, силна кашлица, висока температура и тежка отпадналост. При много хора болестта продължава повече от седмица. Има случаи с кашлица и температура над 10 дни. Медиците отчитат, че тази година грипът се усеща по-тежко от обичайното.

Доминиращ е щамът A(H3N2), познат, но агресивен. Част от хората не са защитени, защото циркулират различни варианти на вируса. Това обяснява защо заразата се разпространява бързо и удря масово.

Епидемиолозите предупреждават, че пикът на грипа все още не е достигнат. Най-рискови са възрастните хора, хронично болните и тези с отслабен имунитет. Лекарите призовават за внимание и навременна реакция при влошаване. Какво следва за България. При интензивен трафик и близки контакти подобна вълна лесно може да премине границата. Специалистите напомнят, че грипът не е за подценяване и всяка зима носи риск.

Топ Преса следи ситуацията. Ще информираме първи, ако опасната вълна тръгне и към България. Почивката, течностите и разумът са първата защита. Паниката не помага, но подценяването вече е опасно.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search