На 16.10.2025 в залата на Общински съвет – Гоце Делчев бе представена Концепция за интегрирани териториални инвестиции – втора част, разработена в партньорство с общините Гърмен и Сатовча, НПГ „Димитър Талев“ и Фондация „Стъпка по стъпка“

Концепцията е с име „Грижа за хората и подобряване на подобряването на живота – Гоце Делчев, Гърмен и Сатовча, инвестирани в човешки капитал, достъп до качествени услуги и развитие на един по-добър и устойчив регион“ и включва различни по проблеми и бюджети инвестиции в инфраструктура за обществено ползване и различни видове социални, здравни, образователни и др. услуги.

При формирането на концепцията активно се включват кметствата на Мосомище, Брезница, Корница и Лъжница, за които има няколко проекта – ремонти на здравни служби и училища.

Ръководството на МБАЛ „Иван Скендеров“ участваше с подготовка по проект за допълнително болнично оборудване. НПГ „Димитър Талев“ и III ОУ „Братя Миладинови“ са включени в концепцията с ремонт и дейности за развитие на образованието.

Концепцията предлага нова социална инфраструктура и допълнителни социални услуги с различни целеви групи, които да отговорят на нарасналата необходимост от такъв вид услуги в регион Гоце Делчев, както и мерки за превенция и управление на риска от наводнения.

Общата стойност на концепцията е 32 милиона лева и е с очакван положителен ефект върху цялата територия на област Благоевград.

Основната цел на концепцията е да се подобри ефективността на живота в общините Гоце Делчев, Гърмен и Сатовча, чрез осигуряване на достъпни и качествени услуги, с което ще се постигне преодоляване на регионалните дисбаланси и ще се повишат възможностите за развитие на един по-добресъвместим и устойчив регион.

Ако концепцията бъде одобрена, ще получите финансиране от различни програми – „Развитие на регионите“, „Образование“, „Околна среда“ и др.

Изберете представянето е, за да се даде възможност на местната общественост да се запознаете с предвидените проекти и да изразите мнение, като по този начин получавате възможност за участие в процеса на подбора чрез следните думи и оценка на заложените в концептуалните проекти.

Резултатите от публичното обсъждане ще бъдат представени и от проведена анкета ще бъдат представени на оценителите, които да бъдат привлечени под внимание преди да извършат оценката и да одобрят концепцията.

Концепцията може да бъде разгледана и да бъде подкрепена в срок до 19.10.2025 г. на следния линк:

Линк към анкетата:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfttRbTIEyh3XBeWtiMSKc–4uoZRUtdT6oBo26JTlP10GadQ/viewform?usp=header

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search