Добринище отбеляза 100 години НЧ Димитър Благоев 1925 с впечатляващ спектакъл на ансамбъл Българе

В навечерието на своя вековен юбилей, Народно читалище „Димитър Благоев 1925“ в Добринище подари на жителите и гостите на града незабравим празник. Централният площад се превърна в сцена на величествен спектакъл на Христо Димитров и Национален фолклорен ансамбъл „Българе“.

С майсторство, енергия и емоция ансамбълът разказа чрез танци и музика вековните истории на българския дух – за любовта и борбата, за радостта и тъгата, за корените, които свързват поколенията. Пъстрите носии и силните ритми потопиха публиката в сърцето на българщината, превръщайки вечерта в истинско културно тържество.

Събитието бе уважено от кмета на Добринище Иван Сакарев, заместник-кмета на община Банско Георги Доневичин, проф. Любомир Пенев, председателя на читалището и общински съветник Петър Друнчилов, общественици и стотици жители и гости на града.

Юбилейната година на читалището продължава с още прояви, но тази вечер вече намери своето място в историята на Добринище – като един от най-ярките моменти, когато градът заедно заживя с ритъма на България.

{{ reviewsOverall }} / 5 Users (0 votes)
Rating0
What people say... Leave your rating
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Start typing and press Enter to search