Ценна победа в Пловдив за „Академик“ Благоевград

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Академик“ Благоевград записа ценна победа като гост на „Академик“ Пловдив със 78-66, съобщава bgbasket.com. Така благоевградчани настигнаха днешния си съперник и „Чавдар“ Троян с по 11-6 и трите тима тръгват с равен актив преди последните три кръга, в които ще стане ясно разпределението на сребърните и бронзовите медали.

След равностойна първа четвърт благоевградчани успяха да поведат с 5 точки през втората, а много силна за тях бе третата четвърт, в която направиха аванса си 14 точки. След 14-3 в полза на „Академик“ Пловдив малко преди края разликата стана само 5 точки, но гостите удържаха победата. Никола Трайков записа 28 точки и по 7 борби и асистенции за победителите, 12 вкара Милен Захариев, а с 11 приключи Георги Бързаков. За плводивчани 21 точки отбеляза Васил Бачев, а дабъл дабъл от 19 точки и 10 борби записа Христо Господинов.

В същото време ИУ Варна си осигури първото място в мъжката „А“ група три кръга преди края на сезона. Вчера варненци се наложиха над „Чавдар“ Троян у дома с 81-77 и след като до момента имат 16 победи и само една загуба, не могат да бъдат настигнати в останалите три кръга.

В следващия кръг – на 30 март, „Академик“ Благоевград приема ИУ Варна в изключително важна за благоевградските студенти среща. Една евентуална победа би отворила широко вратите към второто място в мъжката „А“ група.